Samsung kopjon Apple, lanson një celular rozë (Foto)

Samsung ka lansuar një version ‘rozë të artë’ të celularit Note 5 në Kore të Jugut, në mënyrë që të fitojë klientë ngjashëm si Apple.

Auto & Tek

16/10/2015 14:36

Ngjyra e re do të lansohet më 23 tetor dhe me këtë hap Samsung është duke e kopjuar ‘qartë’ metodën e Apple për të fituar sa më shumë klientë.

Samsung ka qenë duke pasur probleme në tregun e celularëve të mençur kohët e fundit – duke rënë shitjet kështu 37% për qind nga viti në vit, transmeton lajmi.net.

Ky version i Note 5 do të vijë në versionin 64GB dhe do të kushtojë $854.

Galaxy Note5 Pink Gold