Sampdoria – Juventus, Allegri me vendim shokues për Ronaldon

17:25 | 26 Maj 2019

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes Sampdoria dhe Juventusit.

Sfida e cila luhet nga ora 18:00, nuk ka ndonjë synim ka asnjëra skuadër, pasi të dyja kanë siguruar objektivat e veta.

Befasia e sotme mbetet mos inkuadrimi i Cristiano Ronaldo në formacion, shkruan lajmi.net.

Ylli portugez ishte pesë gola prapa golashënuesit më të mirë në Serie A, Fabio Quaglliarella ndërsa për ndeshjen që luhet sot shpresohej që të bënte të pamundurën të mundur.

Megjithatë, Allegri ka vendosur të pushojë edhe kësaj radhe 34-vjeçarin.

Përveç Ronaldo, te formacioni i Juventusit ka ndryshime drastike, të cilat ua përcjellim më poshtë. /Lajmi.net/

Sampdoria

Juventus