Salihamidzic shpjegon spekulimet rreth Harry Kane

Drejtori sportiv i Bayern Munich, Hasan Salihamidzic ka dhënë disa komente lidhur me spekulimet që çonin Harry Kane te bavarezët. Salihamidzic nuk ka përjashtuar mundësinë që Kane të ketë qenë në listën e dëshirave të Bayern. Por, ai ka thënë se kampionët e Bundesliga janë tashmë në një rrugë tjetër në merkato, duke hedhur poshtë…

Sport

04/08/2022 12:04

Drejtori sportiv i Bayern Munich, Hasan Salihamidzic ka dhënë disa komente lidhur me spekulimet që çonin Harry Kane te bavarezët.

Salihamidzic nuk ka përjashtuar mundësinë që Kane të ketë qenë në listën e dëshirave të Bayern.

Por, ai ka thënë se kampionët e Bundesliga janë tashmë në një rrugë tjetër në merkato, duke hedhur poshtë mundësinë e transferimit të anglezit.

“Këto janë spekulime. Ne jemi në rrugë tjetër tani”, ka thënë Salihamidzic, transmeton lajmi.net.

“Manchester City dhe Liverpool kanë qenë të suksesshëm për tash e sa vite, pa një ‘9’”, shtoi ai për ‘Suddeutsche Zeitung”.

Largimi i Robert Lewandowski nga Bayern ka bërë që shumë emra të sulmit të lidhen me kalim të mundshëm në ‘Allianz Arena’. Sadio Mane ishte përforcimi i bërë për sulmin dhe duket se nuk do të ketë emra të tjerë. /Lajmi.net/