Saka shënon gol të bukur nga distanca, Anglia dyfishon epërsinë kundër Ukrainës

Kombëtarja e Anglisë e ka dyfishuar avantazhin 2:0 kundër Ukrainës në ndeshjen kualifikuese për Kampionatin Evropian “Euro 2024”. Autor i golit të dytë është Bukayo Saka që ka dërguar topin në rrjetë në minutën e 40-të, vetëm tre minuta pas golit të epërsisë së parë, shkruan lajmi.net. Përballja në mes Anglisë dhe Ukrainës është në…

Sport

26/03/2023 17:47

Kombëtarja e Anglisë e ka dyfishuar avantazhin 2:0 kundër Ukrainës në ndeshjen kualifikuese për Kampionatin Evropian “Euro 2024”.

Autor i golit të dytë është Bukayo Saka që ka dërguar topin në rrjetë në minutën e 40-të, vetëm tre minuta pas golit të epërsisë së parë, shkruan lajmi.net.

Përballja në mes Anglisë dhe Ukrainës është në kuadër të Grupit C dhe po zhvillohet në stadiumin “Wembley”.

VIDEO