Rooney me deklaratë epike për krahasimin e golit të tij me atë të Ronaldos

Rooney ka thënë se ai ka shënuar gol shumë më të mbukur se portugezi, në stilin gërshërë në këtë ndeshje.

Sport

06/04/2018 10:19

Wayne Rooney e shikon golin që shënoi në derbin e qytetit kundër Manchester City si më të bukur se i Cristiano Ronaldos ndaj Juventusit.

Rooney në atë ndeshje shënoi një gol të mrekullueshëm që u vlerësua dhe si goli i vitit në Premier League.

Rooney ka thënë se ai ka shënuar gol shumë më të bukur se portugezi, në stilin gërshërë në këtë ndeshje.

Të dy golat janë të mrekullueshëm dhe mesa duket më i miri zgjedhet nga shija e tifozëve.

YouTube player