Rooney humb rastin, De Gea feston golin (Video)

Në fillim të takimit, Rooney ka plasuar një goditje të rrezikshme të porta e Courtoisit e cila përfundoi jashtë kornizës, mirëpo De Gea e festoi atë duke menduar se u fut në rrjetë.

Sport

18/04/2015 18:52

Një moment mjaft qesharak ka ndodhur në minutat e para të derbit ndërmjet Chelseas dhe Manchester United.

Rooney plasoi një goditje shumë të rrezikshme me të majtën e tij, e cila përfundoi pak jashtë portës së Courtoisit.

Sidoqoftë, De Gea mendoi se kjo goditje përfundoi në portë duke e festuar golin.

https://vine.co/v/ezTn9qlbQw2