Ronaldo ka një lajm të mirë për Kombëtaren e Portugalisë

18:27 | 8 Maj 2019

Cristiano Ronaldo do të grumbullohet me Kombëtaren e Portugalisë për ndeshjen gjysmëfinale të Ligës së Kombeve ndaj Zvicrës.

Ylli i Juventus nuk ka zhvilluar asnjë ndeshje në Ligën e Kombeve në sezonin e parë në fazën e grupeve kundër Italisë dhe Polonisë.

34 vjeçari është rikthyer në kombëtare për ndeshjet kualifikuese për Euro 2020.

Trajneri i Portugalisë, Fernando Santos, ka konfirmuar se Ronaldo do të jetë pjesë e kombëtares për ndeshjen kundër Zvicrës.

“Po, CR7 sigurisht që do të jetë me skuadrën në listën që do të publikohet më 23 maj”, ka deklaruar Santos, përcjell ‘lajmi.net’

“Mungesa e tij gjatë fazës së grupeve, tashmë është shpjeguar, dhe ajo ishte krejtësisht e kuptueshme”.

Ndeshja mes Portugalisë dhe Zvicrës zhvillohet më 5 qershor, ndërsa gjysmëfinalja tjetër është ajo mes Portugalisë dhe Anglisë./Lajmi.net/