Rolls-Royce më luksoz në botë – Lajmi.net
Rolls-Royce më luksoz në botë
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 16:12, 10 May 2018
Ju prezantojmë me Rolls-Royce Cullinan, 4×4 më luksoze në botë.

Marka britanike thotë se e ka marrë frymëzimin nga Roller-i i kuq i Lorencit të Arabisë.

Me një çmim rreth 300 000 euro, Rolls Royce Cullinan e ka marrë emrin nga diamanti Cullinan, i gjetur në vitin 1905, në Afrikën e Jugut.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO