I riu nga Tropoja grushton dy irlandezë (Video)

Kjo video po bën xhiron e Facebook-ut sot.

Fun

22/11/2016 09:48

Mbi 22 mijë shpërndarje, mijëra komente dhe pëlqime, videoja e ditës në Irlandë dhe jo vetëm. Një person i punësuar në një klub nate në Irlandë për të ruajtur rendin apo për të parandaluar turbullirat është përleshur me dy të rinj për arsye që nuk bëhen të ditur.

Ndërkohë një shqiptar i ka shkruar Jeta Osh Qef duke i thënë se ky djalë është nga Tropoja prej fshatit Rragam. Ai thotë se ka bërë plot 12 vjet shkollë me të riun me iniciale F. H., dhe e njeh shumë mirë.

Arsyeja pse kjo video është bërë kaq hit sot, është për faktin, nëse duhej apo jo badigardi që t’ju qëllonte të rinjve.

Komentuesit janë ndarë në dy pjesë, ka nga ata që thonë se ai duhej të tërhiqej, por pjesa më e madhe e kanë mbështetur duke u shprehur se ai thjesht ka mbrojtur vetveten.

http://www.dailymotion.com/video/x52x2bq_tropojani-shtrin-ne-toke-dy-djem-ne-irlande_news