Rikthehet Hazard, në listë për ndeshjen ndaj Monchengladbach

Eden Hazard është kthyer më shpejt se sa ishte folur në medie.

Sport

25/10/2020 17:05

Belgu çuditërisht është futur në listën e trajnerit Zinedine Zidane për ndeshjen e së martës kundër Borussia Monchengladbach, në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Hazard është duke vuajtur me dëmtime të shumta që nga ardhja e tij në kryeqytetin spanjoll. Ai ka stërvitur sot me skuadrën, por me gjasë do ta nisë takimin nga banka rezervë.

Lista e plotë e Real Madrid për ndeshjen ndaj Gladbach:

Portierë: Courtois, Lunin dhe Altube.

Mbrojtësit: E. Militao, Sergio Ramos, R. Varane, Marcelo, F. Mendy dhe Santos.

Mesfushorët: Kroos, Modric, Casemiro, Valverde dhe Isco.

Sulmuesit: Hazard, Benzema, Asensio, Lucas V., Jovic, Vini Jr., dhe Rodrygo. /Lajmi.net/