Rënie masive e fitimeve në Samsung – Lajmi.net
Rënie masive e fitimeve në Samsung
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 12:58, 11 January 2019
Samsung është duke u ballafaquar me një rënie masife të fitimit.

Në parashikimet e saj të fitimeve për tremujorin e katërt të vitit 2018, kompania teknologjike e Koresë së Jugut pret që fitimi operativ të bjerë me 29 për qind nga viti në vit në 10.8 trilionë won (8.4 miliardë euro), transmeton lajmi.net.

Situata ka gjasa të përmirësohet në përgjithësi në gjysmën e dytë të vitit.

Sa i përket shitjeve, kompania anëtare e Grupit Samsung pret një rënie prej 10.6 përqind.

Fitimi në biznesin e smartfonëve thuhet se ishte më i ulët për shkak të kostove më të larta të marketingut dhe shitjeve të pandërprera. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO