Reforma në drejtësi: Takohet Meta dhe Basha

Ka nisur takimi mes kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta, me kryetarin e PD-së, Lulzim Basha.​Në fokus të bisedimeve do të jetë reforma në drejtësi.

Lajme

12/06/2016 12:10

Në fokus të bisedimeve do të jetë reforma në drejtësi.

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, shoqërohet nga shefi i Kabinetit, Sokol Dervishi, ndërsa kryetari i PD-së, Lulzim Basha, shoqërohet nga deputeti ,Oerd Bylykbashi.

Para takimit, kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, i dhuroi kreut demokrat një tufe me 42 trendafila blu, me rastin e datëlindjes së tij.