Realizon Havertz, Chelsea në epërsi ndaj Arsenalit

16:31 | 1 Gusht 2021

Chelsea ka kaluar në epërsi ndaj Arsenalit, në miqësoren që është duke u zhvilluar si parapërgatitje.

Dy skuadrat kanë nisur ndeshjet me formacionet më të mira, shkruan lajmi.net.

Ishte mesfushori Kai Havertz që ‘tundi’ portën e Arsenalit duke zhbllokuar rezultatin.

Pas një pasimi të bukur nga Werner, Havertz u gjet para portierit dhe lehtësisht e dërgoi topin në rrjetë (26′).

Për më shumë shikoni golin: VIDEO./Lajmi.net/