Reali këmbëngul për De Gean

Real Madridi është duke shikuar që të transferojë dhe një tjetër portier, ndërsa pasi ka shprehur interes për Hugo Llorisin, mbretërit tani kërkojnë edhe shërbimet e David de Geas.

Sport

04/11/2014 16:55

E përditshmja angleze The Sun raporton se Real Madridi është duke këmbëngulur për të siguruar shërbimet e portierit të Manchester United, David de Geas.

Reali dëshiron që të gjej zëvendësuesin e Casillasit gjatë kësaj vere, ndërsa Los Blancos janë të bindur në transferimin e De Geas, nëse United nuk përfundon në top-4 e Premier Ligës.

Përpos De Geas, Reali këto ditët e fundit ka shprehur interes edhe për të siguruar shërbimet e portierit të Tottenhamit, Hugo Lloris, pasi portieri Keylor Navas nuk konsiderohet si emër i duhur për të zëvendësuar Casillasin.