Të Infektuar: 102.742

Të Shëruar: 89.141

Të Vdekur: 2.105

RB Leipzig – Bayern Munich, formacionet zyrtare

17:34 | 3 Prill 2021

RB leipzig pret në RedBull Arena skuadrën e Bayernit të Munichut në kuadër të xhiros së 27-të të Bundesligës.

“Bavarezët” gjenden në pozitën e parë me 61 pikë, ndërsa Lepzig mban pozitën e dytë me 57 pikë dhe kërkojnë të mbajnë të hapur garën për titull, shkruan lajmi.net.

Bayerni do hyjë në këtë duel pa sumuesin Robert Lewandowski i cili pësoi një lëndim gjatë kohës kur ishte me Kombëtaren Polake.

Për “Bavarezët”, Boateng, Costa, Davies, Lewandowski dhe Tolisso mungojnë.

Për Leipzig, Angelino, Kampl, Laimer, Szoboszlai mungojnë, ndërsa Upamecano është në dyshim.

Formacionet zyrtare të klubeve./Lajmi.net/

 

RB Leipzig: Gulasci, Orban, Upamecano, Sabitzer, Haidara, Forsberg, Adams, Klostermann, Nkunku, Mukiele, Olmo.

Bayern Munchen: Neuer, Sule, Pavard, Kimmich, Sane, Chupo-Moting, Goretzka, Hernandez, Muller, Alaba, Coman.