Ramos mbrojtësi më i mirë në La Liga

22:44 | 30 Nentor 2015

Sergio Ramos është shpallur mbrojtësi më i mirë i La Ligës.

La Liga po i zgjedhë më të mirët e edicionit të kaluar, në të gjitha kategoritë dhe çmimin e parë e ka marrë Sergio Ramos.

Mbrojtësi i Real Madridit, është shpallur mbrojtësi më i mirë i La Ligas për edicionin 2014-15.

Ramos për të fituar këtë çmim është vlerësuar jo vetëm për mbrojtën që bën, por edhe për organizimin e lojës dhe golat që shënon. /Express