Ramos futet në histori, bëhet mbrojtësi me më së shumti gola në La Liga

9:00 | 22 Qershor 2020

Goli i Sergio Ramos ndaj Real Sociedad të dielën mbrëma ishte një gol historik, me spanjollin që u bë mbrojtësi me më së shumti gola në La Liga.

Ramos arriti të zhbllokonte ndeshjen kur shndërroi në gol penalltinë e fituar.

Ky ishte goli i 68 në La Liga për Ramos, që tani është mbrojtësi me më së shumti gola të shënuara.

Kapiteni i Real Madrid ka lënë pas legjendën e Barcelonës, Ronald Koeman, shkruan lajmi.net.

Sergio Ramos karrierën profesionale në La Liga e nisi te Sevilla, ndërsa në vitin 2005 u transferua te Real Madrid.

Në fanellën e Los Blancos, Ramos ka fituar katër tituj të La Ligas dhe katër tituj të Ligës së Kampionëve./Lajmi.net/