Të Infektuar: 4307

Të Shëruar: 2095

Të Vdekur: 94

Rabiot gjithnjë e më afër largimit nga Juventus – francezi drejt Premierligës

23:30 | 6 Qershor 2020

Me shumë gjasë ky do të jetë sezoni i fundit i Rabiot me Juventus.

Adrien Rabiot nuk ka gjetur hapësirat e tij nën urdhrat e Maurizio Sarri dhe sipas të gjitha gjasave do të largohet nga ‘Allianz Stadium’ gjatë kësaj vere.

Destinacioni më i mundshëm për mesfushorin është Premierliga, nga ku interesim kanë treguar disa skuadra.

Sipas medieve italiane, skuadra e Everton shihet si favoritja për nënshkrimin e lojtarit, transmeton lajmi.net.

Në garë për shërbimet e lojtarit janë edhe skuadra e Manchester United, Arsenal, Wolves e Newcastle United.

Juventus do të kërkojë rreth 25 milionë euro për kartonin e mesfushorit francez. /Lajmi.net/