Të Infektuar: 17.591

Të Shëruar: 14.979

Të Vdekur: 659

PSG shfrytëzon situatën për të ‘padëshiruarin’ e Mourinhos

21:50 | 20 Shtator 2020

Dele Alli është kthyer në “të padëshiruarin” e Jose Mourinhos, teksa përfundoi jashtë listës së Tottenham për ndeshjen e sotme kundër Southampton.

Tekniku i Spursave zgjodhi të mos e përfshinte në grumbullim dhe një krisje duket se ka ndodhur mes trajnerit portugez dhe futbollistit, nga e cila është gati që të përfitojë PSG.

Britanikja “Telegraph“ raporton se gjigantët francezë të PSG-së duan të bëjnë bashkë me Mbappen dhe Neymarin edhe Dele Allin, që shihet si një vlerë e shtuar në ekipin parizien.

Ende nuk bëhet e ditur nëse kërkohet huazimi apo blerja e përhershme, megjithatë interesimi ekziston dhe ditët në vijim mund të sjellin zhvillime të reja. /Lajmi.net/