PSG nuk i shfrytëzoi rastet

22:26 | 8 Prill 2014

Matuidi

Mesfushori i Paris Saint-Germain, Blaise Matuidi ka thënë se skuadra u ndje mirë në fushë, por nuk i shfrytëzoi rastet që iu ofruan dhe humbi 2:0 në ndeshjen e kthimit nga Chelsea, duke u eliminua në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Gjiganti francez fitoi duelin e parë me rezultat 3:1, mirëpo pësoi në Stamford Bridge, […]

Mesfushori i Paris Saint-Germain, Blaise Matuidi ka thënë se skuadra u ndje mirë në fushë, por nuk i shfrytëzoi rastet që iu ofruan dhe humbi 2:0 në ndeshjen e kthimit nga Chelsea, duke u eliminua në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Gjiganti francez fitoi duelin e parë me rezultat 3:1, mirëpo pësoi në Stamford Bridge, duke pranuar golin vendimtar tre minuta para përfundimit të kohës së rregullt.

“Jemi ndjerë mirë. Fatkeqësisht ndeshjet e mëdha vendosen në detaje të vogla. Ne humbëm nga një skuadër e madhe”, deklaroi ai pas ndeshjes.

“Kishim rastet tona por dështuam t’i shfrytëzojmë dhe e paguam këtë”.