Protestuesit në Tiranë: Do rezistojmë kundër plehrave (Video)

Policia ka ndërhyrë mëngjesin e sotëm në protestën që po bëhet para parlamentit me qëllim ndërprerjen e saj, por kjo gjë është kundërshtuar nga aktivistët e shoqërisë civile dhe qytetarët të cilët kanë që mbrëmjen e djeshme që kanë nisur një protestë “non stop”.

Lajme

24/11/2016 07:34

“Na kanë arrestuar dy djem, një nga Kukësi dhe një nga Lushnja.

Po protestonin kundër plehrave, janë në Komisariatin numër 1.

Me urdhër primitiv të Edi Ramës dhe Saimir Tahirit, çunat u goditën dhe u dhunuan”, shkruan aktivisti Aulon Kalaja.

http://www.dailymotion.com/video/x53b0t5_denoncimi-nga-parlamenti-aulon-kalaja_news#tab_embed