Potter i lumtur me paraqitjen e Chelsea ndaj Salzburg

Skuadra e Chelsea vazhdon të jetë në krizë të rezultateve. Chelsea nuk arriti të merrte fitore as mbrëmë në Champions League. Trajneri i ri i ‘Bluve’, Graham Potter megjithatë është shprehur i lumtur me paraqitjen e lojtarëve të tij. “Lojtarët dhanë gjithçka”, ka thënë Potter, transmeton lajmi.net. “Isha krenar me mënyrën se si reaguan ata,…

Sport

15/09/2022 09:58

Skuadra e Chelsea vazhdon të jetë në krizë të rezultateve.

Chelsea nuk arriti të merrte fitore as mbrëmë në Champions League.

Trajneri i ri i ‘Bluve’, Graham Potter megjithatë është shprehur i lumtur me paraqitjen e lojtarëve të tij.

“Lojtarët dhanë gjithçka”, ka thënë Potter, transmeton lajmi.net.

“Isha krenar me mënyrën se si reaguan ata, nuk është e lehtë të ndryshosh trajnerin dhe gjithçka që po vjen, por reagimi i tyre ishte brilant. Sa i përket efortit, ishte aty”, shtoi tutje anglezi.

Chelsea vazhdon të jetë pa fitore këtë edicion në Champions League, ku është përballur me Dinamo Zagreb dhe Salzburg. Ndeshja e ardhshme në këtë kompeticion për ‘Blutë’ do të jetë ndaj Milan. /Lajmi.net/