Portugalia turpëron Shqipërinë

20:00 | 8 Shtator 2015

Kombëtarja e Shqipërisë për grupmoshat U21 është turpëruar nga Portugalia U21, në ndeshjen e vlefshme për kualifikim në Kampionat Europian për këtë grupmoshë.

Shqipëria U21 është mposhtur 6:1 nga Portugalia U21. Kështu, portugezët shënojnë dy fitore brenda dy ditëve dhe atë midis Shqipërisë.

Golat për portugezët i shënuan Silva (3), Neves, Lopes, dhe Horta ndërsa, për ‘kuqezinjtë’ shënoi Rashica.