Policia ndalon për kontroll një veturë në Mramor të Prishtinës, gjen mbi 27 kilogramë marihuanë

Policia e Kosovës ka arrestuar një person për trafikim me narkotikë sot në fshatin Mramor të Prishtinës. Sipas njoftimit të policisë, pas pranimit dhe trajtimit të një informate rreth trafikimit me narkotikë, policia ka zbatuar operacionin policor në fshatin Mramor ku është ndaluar një veturë me targa vendore, në të cilën gjatë kontrollit janë gjetur…

Lajme

09/08/2022 14:45

Policia e Kosovës ka arrestuar një person për trafikim me narkotikë sot në fshatin Mramor të Prishtinës.

Sipas njoftimit të policisë, pas pranimit dhe trajtimit të një informate rreth trafikimit me narkotikë, policia ka zbatuar operacionin policor në fshatin Mramor ku është ndaluar një veturë me targa vendore, në të cilën gjatë kontrollit janë gjetur dhe konfiskuar 27.6 kilogramë substancë narkotike, shkruan lajmi.net.

“Policia, gjatë kontrollit të veturës të cilën e ngiste N.N., (viti i lindjes 1988, mashkull, kosovar), ka gjetur dhe konfiskuar 27 kg. e 600 gr., substancë që dyshohet të jetë marihuanë. Po ashtu janë sekuestruar edhe një veturë me targa vendore, 60 euro dhe 320 dinar (monedha serbe). Për veprimet lidhur me rastin është lajmëruar Prokurori i Shtetit pranë Prokurorisë Themelore të Prishtine dhe me urdhër të Gjyqtarit të Procedurës Paraprake është kryer kontroll te shtëpia e të dyshuarit (në fshatin Badofc i Ri Graqanicë), por nuk është gjetur asgjë e dyshuar”, thuhet në njoftimin e policisë.

Me vendim të prokurorit, të dyshuarit i është caktuar masa e ndalimit për 48 orë.

Njoftimi i plotë i policisë:

Hetuesit policorë nga Sektori Qendror i Drejtorisë për Hetim e Trafikimit me Narkotikë, pas pranimit dhe trajtimit të një informate rreth trafikimit me narkotikë, sot, më 09.08.2022 ora 12:00, kanë zbatuar operacioni policor ‘goditja’. Në zbatim të operacionit policor, në fshatin Mramor të Prishtinës, është ndaluar një veturë me targa vendore.

Policia, gjatë kontrollit të veturës të cilën e ngiste N.N., (viti i lindjes 1988, mashkull, kosovar), ka gjetur dhe konfiskuar 27 kg. e 600 gr., substancë që dyshohet të jetë marihuanë. Po ashtu janë sekuestruar edhe një veturë me targa vendore, 60 euro dhe 320 dinar (monedha serbe).

Për veprimet lidhur me rastin është lajmëruar Prokurori i Shtetit pranë Prokurorisë Themelore të Prishtine dhe me urdhër të Gjyqtarit të Procedurës Paraprake është kryer kontroll te shtëpia e të dyshuarit (në fshatin Badofc i Ri Graqanicë), por nuk është gjetur asgjë e dyshuar.

Me vendim mbi ndalimin e personave nga ana e prokurorit, të dyshuarit i është caktuar masa e ndalimit deri në 48 orë. /Lajmi.net/