Peshk apo aligator? Kapet një krijesë e çuditshme në ShBA – Lajmi.net
Peshk apo aligator? Kapet një krijesë e çuditshme në ShBA
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 18:56, 10 March 2019
Një grumbull i madh dhe i aligatorëve të vdekur u nxorën nga një liqen në një park në New Orleans, pasi peshku filloi të lironte një erë të keqe.

Zyrtarët e tërhoqën krijesën nga laguna në Lafreniere Park në Metairie, transmeton lajmi.net.

Megjithëse nuk e kishte kuptuar se sa kohë gjendej në liqe, një zëdhënës i parkut tha se gërmadha e aligatorëve u zbulua pasi punonjësit e parkut ndienin një erë të keqe.

Laguna është 14 hektarë në madhësi dhe 0.5 metra e thellë, në disa zona të lidhura me një kanal kullues nëpërmjet tubave të betonit. Besohet se peshqit hynin në lagun në këtë mënyrë, sipas zëdhënësit.

Parku postoi disa fotografi të kafshës në faqen e liqenit në Facebook, të cilat mund t’i ndiqni më poshtë. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO