Përfundon pjesa e parë, 1:1 në ‘Stamford Bridge’

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen në mes Chelsea - Leicester City.

Sport

19/05/2022 21:52

Gjatë pjesë së parë të dy skuadrat Chelsea dhe Leicester Cityt, kanë gjetur golin.

Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Stamford Bridge”, Chelsea është duke barazuar me rezultat 1:1 me Leicesterin, përcjell lajmi.net.

Fillimisht, rezultatin i pari e zhbllokoi ylli anglez James Maddison, i cili në minutën e 6’ të ndeshjes kaloi “Dhelprat” në epërsi prej 1:0, me një supergol të realizuar.

Golin e barazimit Chelsea e gjeti përmes mbrojtësit spanjoll Marcos Alonso, i cili shënoi në minutën e 34’ të ndeshjes.

Mbetet të shihet cili do të jetë rezultati final pas 45 minutash./Lajmi.net/