Performancat e “tmerrshme” të kamerës ‘selfie’ të Galaxy S10, i bën konkurrencë edhe iPhone XS – Lajmi.net
Performancat e “tmerrshme” të kamerës ‘selfie’ të Galaxy S10, i bën konkurrencë edhe iPhone XS
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 22:28, 11 February 2019
Telefoni i mençur i kompanisë gjigante Samsung është vetëm disa ditë larg lansimit, ndërkaq burime të reja kanë bërë të ditur se do të jetë i pajisur me një super 'selfie' kamera.

Kamera e përparme e Samsung Galaxy S10 do të posedojë me një senzor 10 megapiksel për të konkurruar me rivalin iPhone XS të Apple, transmeton lajmi.net.

Burime të brendshme të kompanisë i thanë GSMArena se të tri pajisjet do të posedojnë kamera që do mbështesin ngjyra 10-bit. Kjo nënkupton se pajisjet do jenë në gjendje të kapin 1 miliardë ngjyra.

Gjithashtu, është bërë e ditur se ‘selfie’ kamera do të posedojë 10 megapiksel.

Në anën tjetër, iPhone XS, me gjasë rivali më i afërt i S10, posedon kamerë me kapacitet prej 7 megapiksel, e cila gjithashtu përmban mundësi OIS dhe 4K video incizimi.

Samsung pritet të lansojë të tre variantet e S10 më 20 shkurt në një event në San Francisko. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO