Pedro i ofrohet Valencias

Pedro Rodriguez mund të rikthehet në La Liga.

Sport

06/06/2020 22:52

Ylli spanjoll, i cili aktualisht aktivizohet me skuadrën e Chelsea, Pedro Rodriguze, duket se do të kthehet në kampionatin spanjoll.

Lojtari është në muajt e fundit të kontratës së tij dhe gjasat duken të vogla për një rinovim të mundshëm mes palëve.

Sipas raportimeve të ‘Super Deporte’, Pedro i është ofruar skuadrës së Valencias, transmeton lajmi.net.

Problemi i vetëm është se lojtari duket se po preferon një kalim në Serie A, ku interesim ka shprehur Roma.

Opsionet për Pedro te Chelsea do të minimizohen edhe më shumë pas lajmeve për marrëveshjen e ‘Bluve’ me Timo Werner. /Lajmi.net/