Pavarësisht qëndrimeve për taksën, Haradinaj thotë se raportet me SHBA-të janë të pacënueshme – Lajmi.net
Pavarësisht qëndrimeve për taksën, Haradinaj thotë se raportet me SHBA-të janë të pacënueshme
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 13:24, 12 February 2019
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka folur pas takimit që ka pasur me ambasadorin e SHBA-ve në Prishtinë, Philip Kosnett.

Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj ka thënë se Kosova është e vendosur që të ruajë marrëdhëniet me SHBA-të, raporton lajmi.net.

Sipas Haradinajt, marrëdhëniet SHBA-Kosovë janë të pacënueshme.

Ky është postimi i plotë i Haradinajt në Facebook:

Kosova mbetet e vendosur në ruajtjen e miqësisë dhe përherë besnike ndaj aleatit të saj strategjik, ShBA-së. Në takim të rregullt pune me ambasadorin amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett, bashkëbiseduam për intensifikimin e angazhimeve të përbashkëta në fuqizimin e Kosovës në të gjitha aspektet dhe avancimin e agjendës euro-atlantike të vendit tonë. Marrëdhënia e ngushtë ndërmjet Kosovës dhe Amerikës është e pacenueshme, pa marrë parasyshë dallimin eventual në opinione. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO