Pas ofendimit të tij kundër gjyqtarëve, Mourinho nuk do të mbajë konferencë për shtyp

18:30 | 2 Dhjetor 2021

Pas ofendimit të tij kundër gjyqtarëve, trajneri i Romës, Jose Mourinho nuk do të mbajë një konferencë shtypi që do të çojë në përballjen me ish-klubin e tij Inter.

Ndeshja do të luhet të shtunën në Stadio Olimpico, duke filluar nga ora 18:00.

‘Giallorossi’ po vijnë nga një humbje 1-0 ndaj Bologna-s, ku Tammy Abraham dhe Rick Karsdorp morën kartona të verdhë duke i përjashtuar ata nga ndeshja e kësaj fundjave.

Mourinho protestoi kundër gjyqtarëve, tha se ai bëri zëvendësime gjatë ndeshjes për të shmangur aktivizimin e ndalimeve të mëtejshme dhe këshilloi talentin Nicolò Zaniolo të kërkonte një lëvizje jashtë vendit sepse zyrtarët ia vështirësuan shumë të luante në Itali.

Ai sigurisht që ka mungesë lojtarësh që hyjnë në lojë, dhe jo vetëm për shkak të pezullimeve.

Lorenzo Pellegrini dhe Leonardo Spinazzola janë të lënduar deri në Vitin e Ri, ndërsa Stephan El Shaarawy ka pasur një problem me këmbën e tij gjatë udhëtimit në Bolonjë.

Bryan Cristante u rikthye dje, por Gonzalo Villar dhe Felix Afena-Gyan janë ende pozitivë për COVID-19 dhe mbeten në izolim.

Mourinho pati disa përplasje me mediat në Romë tashmë këtë sezon, duke bërë që një stacion radio lokal të bojkotonte konferencat e tij për shtyp. /Lajmi.net/