Pas çlirimit nga ISIS-I, gruaja siriane e lumtur hedh tutje ferexhenë (Foto)

Ky është momenti i gëzueshëm kur një grua iu gëzua fundit të ‘sundimit’ të ISIS, duke e hedhur mbulesën e zezë të imponuar nga grupi terrorist.

Bota

10/06/2016 22:40

Kjo lloj veshje është një kod strikt i veshjes, i vendosur nga ISIS në zonat e pushtuara të Sirisë dhe Irakut.

Ky kod nënkupton se të gjitha gratë duhet të mbulohen nga koka deri në këmbë në të zezë, duke i mbuluar edhe fytyrat, transmeton Gazeta Express.

Fotografitë e kësaj gruaje duke e festuar lirinë u bënë menjëherë hit në rrjetet sociale.

3 2 1