Pamje nga burgu ku vdiq Astrit Dehari (Video)

20:57 | 10 Nentor 2016

Ende nuk është bërë e qartë se si vdiq aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, të shtunën e kaluar me pesë nëntor.

Ai ndërroi jetë në qendrën e paraburgimit në Prizren dhe Klan Kosova ka siguruar pamje të kësaj qendre.

Ajo që dihet deri më tani për vdekjen e Deharit është se shkaku ishte asfiksia, ose mbetja pa frymë.

Kjo është vetëm një pjesë e shkurtër e pamjeve nga Qendra e Paraburgimit në Prizren.

Pamjet janë pikërisht të datës pesë nëntor.