Osmani: Haradinaj  pengoi formimin e Qeverisë me VLAN-in (Video)

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Vjosa Osmani ka deklaruar se formimi i Qeverisë me bllokun VLAN u pengua nga lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj.

Lajme

02/12/2015 17:24

Në emisionin ‘Republika’ në Tribuna Channel, Osmani ka thënë se Haradinaj nuk ka pranuar që të heqë dorë nga pozita e kryeministrit dhe kjo kishte bërë që ky bllok të prishej.

Por, sipas Osmanit një Qeveri mes këtij blloku do ishte shumë më e mirë se kjo aktualja./TribunaChannel

YouTube player