Njihuni me pianistin më të ri në botë, muzika e tij do ju lë pa fjalë

Ky është Elisha Mysin, një pianist i ri nga Rusia, muzika e të cilit ka prekur shumë zemra të audiencës.

Fun

16/10/2019 13:17

Elisha luan me piano ashtu si nuk keni dëgjuar asnjëherë, sa që do ju duket e pabesueshme që ai është vetëm 5 vjeç.

Çka është më qesharake dhe shumë e lezetshme, është se ai nuk mund të ulet mirë në karrige, për shkak se nuk mund të i mbërrij pedalet e pianos, shkruan lajmi.net.

Talente të ndryshme i kanë ndihmuar këtij djali të vogël në vlerësimin e muzikës se tij si dhe përkrahja dhe dashuria që e ka marr nga publiku ka bërë që ky 5 vjeçar me këtë talent aq të madh, të arrij të dal dhe të performoj para një publiku të madh. /Lajmi.net/