Të Infektuar: 3703

Të Shëruar: 1946

Të Vdekur: 79

Njihuni me centralin më të madh të paneleve diellore në botë (Video)

1:36 | 16 Korrik 2017

Centrali më i madh i paneleve diellore në botë ndodhet në Arizona.

2400 hektarë midis Yuma dhe Phoenix, fabrika prej 290 megavat do të dërgojë energji elektrike në shtetin e Kalifornisë për dy dekadat e ardhshme, transmeton lajmi.net

Njësia prej 1.8 miliardë dollarësh është në pronësi të NRG Energy, Inc. dhe MidAmerican Renewables, LLC.

Njerëzit me hapjen e saj kanë qenë shumë të ngazëllyer, nga që ruhet energjia e pastër.

Shikoni videon më poshtë për më shumë. /Lajmi.net/