Njeriu ka hequr hundën e tij në mënyrë që të duken si “Villain Red Skull” – Lajmi.net
Njeriu ka hequr hundën e tij në mënyrë që të duken si “Villain Red Skull”
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 15:24, 17 May 2018
Tani, unë nuk di për ju, por ka pasur disa raste kur unë kam dëshiruar që të mund të bëhem një personazh në filmat e Marvel.

Vështirësia është të vendosë se kush do të isha më mirë. Me bicepsin e tij të fryrë dhe mburojën e famshme, Captain America sigurisht që është i jashtëzakonshëm, por pastaj kush nuk do të donte të kishte pasur dhe famë si të Tony Stark? Pastaj, cili është një kostum hekuri dhe një koleksion i lakmueshëm i syzeve kur mund të jeni Thor, Perëndia i Thunder?

Mund t’ju befasojë që të mësoni se horrorët e Marvel janë gjithashtu mjaft të popullarizuara – veçanërisht në sferat e kirurgjisë plastike.

Për shembull merrni Henry Rodriguez. 37-vjeçari synon të transformojë veten në një version real të jetës së Skullit të Kuq, agjentit të keq nazist, më i njohur për të qenë armiq me Kapitenin Amerikan.

Është një vështrim i pazakonta, por ja që Rodriguez është shumë i përkushtuar. Në fakt, ai ka investuar për tu bërë si Villiani, ai madje ka prerë një pjesë të hundës së tij për të ndihmuar atë të arrijë karakteristikat skeletore të Skullit të Kuq.

“Dua të theksoj se kam ardhur nga një familje shumë modeste dhe tradicionale,” shpjegon Rodriguez. “Nuk ishte e lehtë për familjen time për të pranuar stilin e jetës time, por, edhe kështu, ata janë ende familja ime dhe një pjesë e imja.”

Karakteri i Skullit të Kuq u shfaq së pari në Marvel comics në vitin 1941, si armiqësi e Captain America. Si një besimtar i afërt me Adolf Hitlerin, dhe anëtar i rangut të lartë të organizatës imagjinare terroriste, Hydra.

Sigurisht, Rodriguez ka qenë subjekt i një kritike të madhe për pamjen e tij të çuditshme, por kjo nuk e shqetëson atë.

“Nëse [biri im] më pranon dhe më do, nuk më intereson se çfarë thonë njerëzit e tjerë,” thotë ai. “Ajo që ka rëndësi për mua është të jesh i lumtur dhe të pranosh veten. Ne do të gjykohemi gjithmonë. ” /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO