Ndryshimi i Instagramit që do të gëzojë përdoruesit e iPhone-it – Lajmi.net
Ndryshimi i Instagramit që do të gëzojë përdoruesit e iPhone-it
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 16:50, 10 January 2019
Një zëdhënës i Instagram konfirmoi për "Tech Crunch" ditën e djeshme se aplikacioni zyrtarisht po sjell një veçori të re, por vetëm për përdoruesit e sistemit iOS.

Veçoria përfshin mundësinë e përdoruesve që të publikojnë postime në llogari të shumëfishta në të njëjtën kohë, transmeton lajmi.net.

Sapo karakteristika të del, ju mund ta gjeni opsionin poshtë atij të “tag people”, kur dëshironi të publikoni një fotografi të re.

Nëse prekni në “Post to Other Accounts”, atëherë do jeni në gjendje të selektoni profilet në të cilat dëshironi ta publikoni fotografinë.

Megjithëse tipari ka filluar të aplikohet tek përdoruesit e Apple, gjiganti mediatik nuk ka bërë të ditur ndonjë gjë në lidhje me përdoruesit e Android. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO