Napoli ‘largon’ Xhemailin

Napoli nuk e ka ftuar Blerim Xhemailin për ndeshjen e parë kundër Athletic Bilbaos në play-off për kualifikim në Ligën e Kampionëve. Ky është një sinjal i qartë se ai do të largohet nga klubi.

Sport

18/08/2014 13:29

Blerim Xhemaili dhe Juan Zuniga nuk janë ftuar nga Napoli për ndeshjen e parë kundër Athletic Bilbaos në play-off për kualifikim në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.

Së bashku me ta, pjesë ekipit nuk është as Goran Pandev.

Mungesa e tyre nënkuptohet si një sinjal se do të largohen nga klubi në ditët e ardhshme të afatit kalimtar të verës.

Xhemaili së fundmi është përmendur si objektiv i Milanit, ndërsa kërkohet edhe nga Sevilla.