Murray shkatërron përfundimisht Gjokoviçin

Andy Murray është fitues i ‘Masters Cup’ të Londrës.

Sport

20/11/2016 21:25

Britaniku ka mposhtur në finale serbin Novak Gjokoviç 2:0 në sete (6:3, 6:4).

Murray pas kësaj fitore, rikonfirmohet në vendin e parë në renditjen botërore, dhe për herë të parë në karrierën e tij do ta mbyll vitin në këtë pozitë.

Gjokoviç ishte lojtari më i mirë në botë në katër vitet e fundit, derisa Murray këtë vit e zbriti nga froni.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.