Të Infektuar: 4307

Të Shëruar: 2095

Të Vdekur: 94

Momenti kur Bernardo Silva trullos Van Dijkun

21:46 | 9 Qershor 2019

Ka përfunduar 45 minutëshi i parë në finalen e Ligës së Kombeve ndërmjet Portugalisë dhe Holandës.

Ndeshja e cila po zhvillohet në Lisbonë, ka dhuruar jo pak raste – me kërcënime serioze kryesisht nga vendasit.

Skuadra e Fernando Santos u treguar më agresive dhe në kërkim të golit, por pa e gjetur atë në pjesën e parë, përcjell lajmi.net.

Një ndër momentet interesante të ndeshjes ishte edhe driblimi që Bernardo Silva i bëri Virgil Van Dijk, i cili po pretendohet se është më i miri i momentit.

Ylli i Manchester Cityt me një lëvizje të bukur shmangu mjaft mirë holandezin, që doli tërësisht jashtë loje.

Ndiqeni më poshtë momentin në fjalë. /Lajmi.net/