Të Infektuar: 14119

Të Shëruar: 10546

Të Vdekur: 563

Momente të tmerrshme kur nusja vrapon të shpëtojë jetën e saj gjatë shpërthimit në Bejrut

8:50 | 6 Gusht 2020

Gjatë një sesioni fotografik të një çifti, dëgjohet shpërthimi në Bejrut dhe çifti largohen me shpejtësi.

Israa Seblani, 29-vjeçare shihet duke vrapuar për të shpëtuar jetën e saj, gjatë një sesioni fotografik që po bënte e veshur me fustan nusërie, transmeton lajmi.net.

Shpërthimi ndodhi vetëm disa kilometra larg por, që bëri dëme në vendin ku çifti po bënin fotografi. 135 persona kanë vdekur dhe rreth 5 mijë prej tyre kanë pësuar lëndime.

She then runs for cover after hearing the explosion

Në një video e cila është shfaqur në Twitter, nusja është duke shijuar çastet e saj të foto sesionit dhe fotografi i saj Mahmud Nakib i cili zë momentet më të bukura të saj.

Disa sekonda më vonë, dëgjohet një eksplodim gjigant në distancë, që i detyron njerëzit përreth që të largonte të shpëtojnë kokën e tyre.

Bride Seblani, a doctor working in the US, helped to check on the injured nearby, before fleeing central Beirut's Saifi square to safety

Gjithashtu edhe çifti shihet duke vrapuar nga vend ii ngjarjes, kurse fotografi filmon ngjarjen dhe dëmet që u shkaktuan.

Pa dyshim, kjo ishte një moment tmerrues për çiftin të cilët po shijonin çastet e bukura duke bërë fotografi të ditës së tyre të pa harruar. /Lajmi.net/

She poses with husband Ahmad Subeih in the same place where they took the wedding photos yesterday at the moment of the explosion