Modeli i ri i veturës ikonike ‘Land Rover’, do iu “mbesin sytë” në të

22:18 | 11 Shtator 2019

‘Land Rover’ ka hedhur zyrtarisht në treg makinën që do të zëvendësojë ikonën 71-vjeçare, Defender 4×4.

Vetura në fjalë ka pasur sukses vite me radhë, si dhe është pëlqyer nga miliona njerëz, përfshirë këtu edhe Mbretëreshën e Anglisë, transmeton lajmi.net.

‘Defender’ i ri është fortifikues, që të jetë i aftë të durojë çdo lloj terreni, si shkretëtirat e xhunglat, por edhe që të vozitet nëpër rrugë.

Ende nuk i janë bërë të ditur specifikat apo ndonjë informacion në lidhje me çmimin e veturës. /Lajmi.net/