Miushja guximtare: Ja si lufton me gjarprin për t’i mbrojtur të vegjlit e vet

10:13 | 14 Gusht 2019

Instinkti amësor shpesh të shpie drejt vetëflijimit.

Pavarësisht se gjarpërinjtë në raport me minjtë janë më të avancuar biologjikisht, këta të fundit nuk dorëzohen sa herë që iu sulmohen të vegjlit e tyre, transmeton lajmi.net.

Diçka të tillë e ka vërtetuar edhe një video e ngarkuar në një kanal në platformën e videove ‘Youtube’, e cila ka marrë 130 mijë shikime.

Minjtë për shkak të madhësisë së tyre trupore mund të duken jo të rrezikshëm, por kafshimi i tyre mund të sjellë lëndime të mëdha.

Videoja e mëposhtme tregon rezistencën e miushes dhe ndjekjen e gjarprit, njëherësh edhe shpëtimin e të vegjëlve të saj.

Ndiqeni atë më poshtë. /Lajmi.net/