Messi tundohet nga oferta e jashtëzakonshme e Cityt

Manchester City ka bërë gati ofertën e "çmendur" për Lionel Messin.

Sport

20/11/2016 09:02

Klubi nga “Etihad” është gati të paguajë 233 milionë euro për transferimin e argjentinasit.

Nëse e pranon ofertën, Messi do të përfitonte te klubi anglez plot 570 mijë euro në javë, përcjellë “Lajmi.net”.

Klauzola e Messit për largimin nga Barcelona është plot 250 milionë euro.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.