Messi reagon për sistemin VAR, hedh dyshime mbi penalltinë e Nigerisë

Lionel Messi ka komentuar vendimet e VAR-it në ndeshjen kundër Nigerisë.

Sport

27/06/2018 14:27

Lionel Messi në një konferencë për shtyp ka komentuar ndeshjen me Nigerinë duke treguar momentet më kulminante të saj.

Në fillim Messi ka thënë se pas golit të pësuar nga Nigeria, skuadra u çorientua pak dhe ishte nën tension.

Më pas ai ka komentuar edhe sitemin VAR duke thënë se tashmë gjërat janë të komplikuara.

“Sot VAR po e bënë gjithçka të komplikuar. Ky sistem të ndëshkon për gjëra fare të vogla. Ata dhanë një penallti të diskutueshme për Nigerinë.” ka deklaruar Messi.