Mbyllet pjesa e parë: Tottenham avancon ndaj Man City, Kane bëhet golashënuesi më i mirë i ‘Spurs’

Ka përfunduar pjesa e parë në derbin e Premier Ligës. Tottenham është duke kryesuar 1:0 ndaj Man City, shkruan lajmi.net. Golin e vetëm në këtë pjesë të parë e shënoi ylli i ‘Spurs’, Harry Kane. Pas një gabimi afër zonës nga Man City, përfituan Tottenham. Anglezi shënoi për 1:0 në minutën e 15′ të ndeshjes.…

05/02/2023 18:17

Ka përfunduar pjesa e parë në derbin e Premier Ligës.

Tottenham është duke kryesuar 1:0 ndaj Man City, shkruan lajmi.net.

Golin e vetëm në këtë pjesë të parë e shënoi ylli i ‘Spurs’, Harry Kane.

Pas një gabimi afër zonës nga Man City, përfituan Tottenham.

Anglezi shënoi për 1:0 në minutën e 15′ të ndeshjes.

Harry Kane me golin e shënuar sot u bë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave për ekipin e tij.

Sulmuesi shënoi golin e tij të 267-të, duke thyer rekordin e Jimmy Greaves, i cili qëndroi për 53 vjet.

Më pas gjatë gjithë pjesës së parë Tottenham kishin iniciativën e golit, por më nuk shënuan.

Man City në anën tjetër ishin të rrezikshëm për portën e Hugo Lloris vetëm në një rast.

Riyad Mahrez goditi shtyllën pak minuta pa përfunduar pjesa e parë.