Mbyllet pjesa e parë: Real Madrid në epërsi ndaj Mallorcës

22:52 | 22 Shtator 2021

Eshtë mbyllur pjesa e parë e ndeshjes.

Real Madrid po avancon 3-1 pas pjesës së parë, shkruan lajmi.net.

Madrilenët e nisën furishëm duelin dhe kaluan në epërsi në min e 3’ me Karim Benzemën.

Nuk vonoi shumë dhe vendasit dyfishuan epërsinë në min e 24’ përmes Marco Asensios.

Megjithatë vetëm një minutë më vonë ishte Kang-In Lee që ngushtoi epërsinë me golin e tij në min e 25’.

Mbrëtërit vazhduan me sulme dhe ishte sërish Asensio ai që realizoi në min e 29’ për rezultatin e pjesës së parë 3-1. /Lajmi.net/