Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Italisë dhe Belgjikës

16:00 | 10 Tetor 2021

Ka përfunduar pjesa e parë mes Italisë dhe Belgjikës, duke mos u prekur rrjetat në asnjërën fushë.

Gjatë 45 minutave të parë kishte mjaftë raste nga dy të skuadrat, mirëpo nuk u regjistrua asnjë gol.

Ndeshja ishte e baraspeshuar me dy skuadrat që synonin të gjenin golin. Posedimi përkiste Belgjikës, por Italia ishte më e rrezikshme.

Kësisoj, epilogu i pjesës së parë doli të jetë 0 – 0./Lajmi.net/