Mario Balotelli shpërndan foton e moderatores shqiptare nga protesta në Tiranë

Futbollisti i njohur me një foto të moderatores shqiptare bëri thirrje të ndalohet çdo formë dhune.

ShowBiz

05/06/2020 20:00

Dje u marshua në sheshin “Nënë Tereza” në Tiranë kundër abuzimit dhe përdhunimit të fëmijëve, shkruan lajmi.net.

Një numër i madh i qytetarëve iu bashkuan këtij marshi, mes tyre edhe këngëtarë, moderatorë, e shumë emra të njohur.

Jehona e këtij marshi kaloi edhe  trojet shqiptare, madje mori vëmendjen e futbollistit të njohur të Brecias, Mario Balotelli.

Ai publikoi një fotografi në Instagram, në të cilën është pikërisht moderatorja Dojna Mema me pankartë në dorë.

“Thujini jo çdo lloj dhune!!!”, është mbishkrimi që Balotelli ia kishte shtuar fotografisë. /Lajmi.net/