Manchester United interesohet për Marco Asension

Manchester United është i interesuar për të nënshkruar me Marco Asension.

Sport

11/06/2022 11:25

Sipas asaj që bën të ditur ABCes, “Djajtë e Kuqë” po e monitorojnë situatën e lojtarit në Real Madrid dhe nuk përjashtohet mundësia që të niset shumë shpejt oferta për të, transmeton lajmi.net.

Një factor që mund të ndikojë jo pak në këtë mes është edhe agjenti i lojtarit, Jorge Mendes, që ka klient edhe Cristiano Ronaldon.

Pikërisht Mendes mund ta bind lojtarin që të kalojë në “Old Trafford” për shkak të portugezit me të cilin dikur luanin bashkë te “Los Blancos”. /Lajmi.net/